محمد جمعه 28 فروردین 1388 09:13 ق.ظ نظرات ()

ثانیه های خضوع یک ابر مرد

پسرم، خود را كه به فطرت الله تخمیر شده ای دریاب، و از گرداب ضلالت امواج سهمگین خودبینی و خودخواهی نجات ده و به سفینه نوح كه پرتو ولایت الله است ركوب كن كه "من ركبها نجی و من تخلف عنها هلك"...

فرزندم، كوشش كن كه در صراط مستقیم كه صراط الله است و لو لنگان لنگان حركت كنی و حركات و سكنات قلبی و قالبی را رنگ معنویت و الوهیت دهی و خدمت به خلق را برای آنكه خلق خدا هستند بنمایی.

انبیاء عظام و اولیاء خاص خدا در عین حال كه مشابه دیگران اشتغال به كارها داشته اند، هیچگاه در دنیا وارد نبوده اند؛ چون اشتغالشان بالحق و للحق بوده؛ در عین حال از رسول ختمی صلی الله علیه و آله و سلم روایت شده كه فرموده است: " گاهی بر دلم غباری می نشیند و من هر روز هفتاد بار از خدا آمرزش می خواهم" شاید رویت حق در كثرت را كدورت حساب می فرمود.

پسرم، خود را مهیا كن كه پس از من بر تو جفاها رود و نگرانی ها كه از من دارند به حساب تو بگذارند. اگر حساب خود را با خدای خود صاف كنی و پناه به ذكر الله بری هراسی از خلق به خود را مده كه حساب خلق زودگذر است و آنچه ازلی است حساب در پیشگاه حق است.

خداوندا، ما ضعیف و ناتوانیم و عقب افتاده از قافله سالكان، تو خود از ما دستگیری فرما...

ربنا عاملنا بفضلك و لا تعاملنا بعدلك

والسلام علی عبادالله الصالحین

 

و تو ای دخترم، امید است كه توفیق بكار بستن آداب این معراج بزرگ الهی را داشته باشی و به راهنمایی این براق الهی از بیت مظلم نفس هجرت كنی الی الله. و به خدای بزرگ پناه می دهم تو را از آنكه مطالعه این اوراق بر تعلقات نفسانیه ات نیفزاید و تو را چون نویسنده ملعبه شیطان نكند.

دخترم هر چند در تو بحمدالله لطافت روحی یافتم كه امید آن است كه هدایت الله شامل حالت شود و با عنایت او جل و علا از چاه عمیق طبیعت خلاص شوی و به صراط مستقیم انسانیت راه یابی. لكن از كید شیطان و نفس خطرناكتر از آن غافل مباش و به خدای بزرگ پناهنده شو. انه رحیم بعباده...

دخترم؛ اگراز مطالعه این اوراق خدای نخواسته نتیجه حاصل نشود مگر خودنمائی و مجلس آرائی و سر توی سرها آوردن، بهتر است از مطالعه آن صرف نظر بلكه احتراز كنی كه مبادا چون من گرفتار تاسف شوی.

و اگر ان شا الله خود را مهیا كنی كه از مطالبی كه از كتاب و سنت و اخبار اهل بیت عصمت و افادات اهل معرفت اخذ شده است به جان استفاده كنی و استعداد و لطافت قریحه ای كه خداوند عطا فرموده بكار اندازی بسم الله... این گوی و این میدان...

امید است در این معراج انسانی و معجون رحمانی دل از غیر خالی كنی و با آب حیات قلب را شستشو دهی و چهار تكبیر زده خود را از خودی برهانی تا به دوست برسی.

و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدركه الموت فقد وقع اجره علی الله...